#2 Tychy -> Mysłowice Wesoła

Dawno temu, kiedy mój ojciec pracował jeszcze w KWK Wesoła w Mysłowicach często spędzaliśmy letnie weekendy w ośrodku rekreacyjnym nad tamtejszym zalewem. Mój ojciec pracował przy budowie części jego infrastruktury (jako że był to ośrodek górniczy). Sam zalew nie był duży ale na terenach wokół było kilka obiektów rekreacyjnych – korty tenisowe, strzelnica itp. Z tamtych czasów pamiętam, że było tam całkiem fajnie i w ciepłe letnie dni ciężko było znaleźć wolne miejsce żeby rozłożyć koc.

Pewnego dnia pomyślałem sobie żeby odwiedzić to miejsce na rowerze. Odpaliłem Google Maps i zacząłem wyznaczać możliwie najciekawszą trasę. Po kilku chwilach spędzonych nad mapą miałem trasę nad zalew jak i trasę powrotną. Korzystając z ostatniego letniego weekendu spakowałem najpotrzebniejsze rzeczy i ruszyłem w drogę.

I tu pierwszy raz przekonałem się o tym, że to co na mapie z Google’a wygląda jak całkiem dobra droga niekoniecznie nią jest lub też wcale jej już nie ma. Dokładnie zaplanowana trasa zaczęła przybierać bardziej spontaniczny charakter ze względu na nieprzejezdność niektórych jej fragmentów. Po kilku przygodach z pomyleniem kierunków i chwilowym zgubieniem się dotarłem nad zalew.
I tu rozczarowanie… Oprócz jednej działającej knajpy praktycznie nic. Plaża zarośnięta, nadbrzeżne obiekty popadły w ruinę a sam zalew się pomniejszył (cześć została osuszona albo sama wyschła). Obecnie korzystają z niego tylko wędkarze (cieszący się pewnie, że nikt nie płoszy im ryb).

Choć cel podróży rozczarował to sama podróż była jak najbardziej ciekawa. Zwłaszcza droga powrotna, która okazała się o wiele trudniejsza. Trzymając się wskazówek z mapy wylądowałem w kompletnej dziczy. Droga, która na zdjęciach satelitarnych wyglądała całkiem przyjaźnie w rzeczywistości już nie istnieje. Po chwili przedzierania się przez gąszcz dotarłem do drogi, przez którą przejeżdżałem przy okazji poprzedniej wycieczki. Trasy te się częściowo pokrywały więc wróciłem „na pamięć”.
Była to całkiem fajna wyprawa – ostatnia w sezonie jak się później okazało.
Długość trasy: ~26km (wg Googole Maps)

Mapa:


Pokaż Trasa nr 2: Tychy->Mysłowice Wesoła na większej mapie

Zdjęcia z trasy:

  • Trackback are closed
  • Komentarze (0)
  1. Jeszcze nie komentowane.