#1 Tychy-Katowice-Lędziny-Tychy

Po bardzo długiej nieobecności zebrałem się wreszcie do napisania czegoś na stronę. Wiosna pełną parą, lato za pasem więc sezon rowerowy w pełni. Po kilku mniejszych wycieczkach mających na celu podreperowanie kondycji wyruszyłem z moim bratem na pierwszą planowaną na ten sezon trasę.
Miał być to odcinek trasy Katowice – Tychy – Pszczyna – Bielsko Biała – Milówka pomiędzy Tychami i Katowicami.

W internecie znalazłem mapy z przebiegiem trasy, skonfrontowałem je z własną znajomością tych terenów i wyruszyliśmy w sobotę 14 maja.
W granicach Tychów trasa jest dość dobrze oznakowana i nie było problemów z odnalezieniem drogi (często jeżdżę w okolicach tej trasy). Po opuszczeniu granic Tychów szlak jest właściwie pozbawiony oznaczeń, a te które są czasem wprowadzają w błąd (kolor szlaku albo wykluczające się nawzajem oznaczenia).
Trasa prowadzi przez Podlesie, Kostuchnę, Murcki, Ochojec i Muchowiec.
Pomiędzy Kostuchną a Murckami skręciliśmy w niewłaściwą stronę i plan się posypał. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Nowa trasa prowadziła przez Lasy Murckowskie aż do hałdy przy trasie A1.
Widoki jak i sama trasa pierwszorzędne. Długie zjazdy, strome podjazdy, zakręty w malowniczej scenerii – czego chcieć więcej. Na końcu hałda… Widok ze szczytu jest naprawdę piękny.
Jako, że nie opłacało się wracać i kontynuować podróży od momentu gdy źle skręciliśmy „zahaczyliśmy” o Murcki w celu uzupełnienia zapasów i wróciliśmy Drogą Lędzińską (przejście dla pieszych przy hałdzie) przez Lędziny, Jaroszowice, Wygorzele i Urbanowice.
Trasa wyszła naprawdę ciekawa bo zawiera właściwie wszystkie możliwe elementy dające frajdę z jazdy:

  • Długie proste z górki, na których można odpocząć lub powalczyć o nowy rekord prędkości
  • Strome i długie podjazdy do testowania wytrzymałości
  • Trasy asfaltowe i leśne dukty
  • I oczywiście piękne widoki

Zdjęć z trasy niewiele bo nie przepadam za ciągłym zatrzymywaniem się na fotkę. Może kolejnym razem zrobię ich więcej.

Długość trasy: ~45km (wg Googole Maps)

Mapa:


Większa mapa

Zdjęcia z trasy:

        

  • Trackback are closed
  • Komentarze (0)
  1. Jeszcze nie komentowane.