Zmiana hostingu

Od początku swojego istnienia strona ta znajdowała się na serwerze wirtualnym w nazwa.pl. Przy wykupie serwera skorzystałem z promocji więc jego cena była dość atrakcyjna. Niestety po upływie pierwszego okresu abonamentowego musiałem zapłacić dużo większą kwotę. Akurat było minie na to stać i nie miałem czasu aby szukać innego hostingu i przenosić stronę więc wykupiłem kolejny abonament.
Niestety był to błąd, ponieważ po niedługim czasie moja skromna stronka zaczęła solidnie „mulić”. Nie miałem ochoty na dyskusje z administracją więc postanowiłem przeczekać (innego wyjścia nie było) i zmienić hosting po upływie kolejnego okresu abonamentowego. Czas ten wykorzystałem na poszukiwanie odpowiedniego dostawcy. Wybrałem:
linuxpl.com

Poniżej porównanie podstawowych parametrów obu usług:

serwer Active (nazwa.pl) serwer w1gb+1gb (linuxpl.com)
Powierzchnia dyskowa 25 GB 2 GB
Transfer 5000 GB/rok 240 GB/rok
Cena (z VAT) 366 PLN 48,80 PLN

Gołym okiem widać, że nazwa.pl posiada dużo większe parametry. Ale jeśli posiada się niewielką stronę opartą na WordPress’ie to jest to zdecydowanie przesyt. Tym bardziej, że strona ładuje się ze skandalicznie małą prędkością a transfer przez FTP jest równie kiepski. Zdecydowałem się zmniejszyć parametry serwera – po co płacić za coś z czego się nie korzysta…

Na chwile obecną uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Wydajność serwera jest o wiele większa, pomoc techniczna działa błyskawicznie (w ciągu 5 minut od wysłania maila z prośbą o pomoc w konfiguracji serwera i ustawienia domeny od innego usługodawcy otrzymałem szczegółową odpowiedź).
Najważniejszym jednak atutem jest cena. 7,5x mniej niż w nazwa.pl!

Więc jeśli ktoś szuka dobrego i niedrogiego hostingu to szczerze polecam linuxpl.com.

  • Trackback are closed
  • Komentarze (0)
  1. Jeszcze nie komentowane.