Powolny start

Witam na mojej stronie.

Choć strona jest już w sieci od dłuższego czasu jak dotąd świeciła pustkami. Dlaczego? Bo nie mogłem znaleźć odpowiedniego motywu dla WordPress’a (a stworzyć go samemu od zera mi się na razie nie widzi), no i brakowało mi zapału aby ruszyć z tym na poważnie.

Ostatnio jednak upewniłem się, że w dzisiejszych czasach posiadanie własnej strony/bloga jest już właściwie na porządku dziennym. A jak zajmujesz się szeroko pojętą informatyką to wręcz obowiązek :). A skoro mam własną domenę i wykupiony hosting to niekorzystanie z tego jest wręcz marnotrawstwem.

Przegrzebałem więc internetowe zasoby z motywami i znalazłem coś co przypominało wygląd mojej strony jaki sobie zaplanowałem. Poświęciłem trochę czasu na dopasowanie szablonu i wyszło z tego coś na co właśnie patrzycie. Na pewno jeszcze będę ten szablon dopracowywał ale wydaję mi się, że już wygląda akceptowalnie.

Co do przyszłej zawartości strony to ciężko powiedzieć. W planie są:

  • Origami – jedno z moich zainteresowań i jednocześni temat na tyle lekki, że można bez dużego wysiłku go rozwijać. A co do szczegółów to na pewno znajdą się tu zdjęcia i opisy moich prac, informacje o wydarzeniach z origami związanych i od czasu do czasu relacje ze spotkań miłośników origami, w których od czasu do czasu uczestniczę.
  • Linux – jako użytkownik linuksa z kilkuletnim stażem postaram się czasem napisać coś na ten temat. Nie jestem ani nie mam ambicji być ekspertem czy guru w tej dziedzinie więc nie będą to wpisy bardzo techniczne (są w polskim internecie ludzie posiadający ogromna wiedzę na ten temat jednocześnie potrafiący ją w przystępny sposób przekazać więc zostawiam dla niech prowadzenie tech-blogów). Z mojej strony będą to raczej skromne tutoriale dotyczące spraw i problemów z jakimi spotykam się w codziennej pracy z tym systemem. No i oczywiście będą screeny – lans musi być:0
  • Recenzje – lubię czytać dobre książki i czasem chciałbym się podzielić refleksjami na ich temat. Recenzji jeszcze w życiu nie pisałem więc może nie będą to jakieś wyszukane wpisy ale mam nadzieję, że uda mi się w kilku lub kilkunastu zdaniach zareklamować to co czytałem i jest moim zdaniem warte przeczytania. To samo tyczy się filmów (choć ostatnio rzadko chodzę do kina a w domu oglądam zwykle seriale sci-fi i kryminalne). Czas pokaże.
  • Rozmaitości z życia mojego i ludzi w moim mieście. Prawdopodobnie relacje z wycieczek rowerowych, które bardzo lubię oraz komentarze do bieżących wydarzeń.

Tyle tytułem wstępu. Do następnego razu.
Pozdrawiam!
Michał Grzybowski

  • Trackback are closed
  • Komentarze (0)
  1. Jeszcze nie komentowane.